Türkiye-Çin İlişkileri Toplantısı


Stratejik İletişim Merkezi (STRATİM), Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile işbirliği halinde 25 Şubat 2014 tarihinde “Türkiye-Çin İlişkileri: Siyasal ve Sosyal Değerlendirmeler” başlıklı yemekli toplantı düzenledi.

 

Xinjiang Sosyal Bilimler Akademisi ve Çin Sosyal Bilimler Akademisi Sınır Bölgeleri Tarihi ve Coğrafyası Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Xing Guangcheng'in başkanlığındaki heyetin katıldığı toplantı Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyetinden akademisyenleri bir araya getirdi.

 

Toplantıya, Çin heyetinin yanı sıra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Çınar Özen, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nejat Doğan, İpek Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Emin Tağma, USAK Amerika Araştırmaları Merkezi Başkanı Mehmet Yeğin, Türk – Çin İpek Yolu Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Zeyneş İsmail, Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyeti İş Adamları Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Koçak, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Özgür Özdamar, Merkez Bankası Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü Uzmanı Ömer Kayhan Seyhun, Dışişleri Eski Bakanı, STRATİM Başkanı Yaşar Yakış, STRATİM Direktörü Suat Kınıklıoğlu, STRATİM Gençlik ve Liderlik Programı Direktörü Obahan Obaoğlu katıldı.