Türk - Rus İlişkileri Yuvarlak Masa Toplantısı

Stratejik İletişim Merkezi (STRATİM) tarafından Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Vakfı işbirliği ile 16 Aralık 2011 tarihinde “Türk - Rus İlişkileri: Putin Döneminden Beklentiler ve Rusya’nın Suriye Siyaseti” konulu yuvarlak masa toplantısı düzenlendi.


Bilkent Üniversitesi Rusya Çalışmaları Merkezi Genel Sekreteri Dr. Hasan Ali Karasar, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Dr. Bülent Keneş, Taraf Gazetesi yazarı Temel İskit, Dışişleri Bakanlığı Doğu Avrupa Dairesi Başkanı Gülin Dinç, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Tanrısever, İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Burhanettin Duran, Araştırmacı ve Gazeteci Celal Cem Oğuz, SETA Başkanı Taha Özhan, STRATİM Başkanı Suat Kınıklıoğlu, TEPAV Dış Politika Analisti Dr. Burcu Gültekin Punsmann, USAK Avrasya Araştırmaları Merkezi Uzmanı Habibe Özdal, SETA Dış Politika Analisti Dr Selin Bölme gibi akademisyen ve basın dünyasının önemli isimleri toplantıda bir araya geldi.


Toplantıda Arap baharı ile yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin Ortadoğu bölgesinde kazandığı itibar ve etkinlik, Türkiye-Suriye ilişkileri ve Türkiye-Rusya ilişkilerinde gelinen aşama, Rusya’nın Suriye politikası gibi konular katılımcıların farklı görüş ve analizleri ışığında tartışıldı.