KINIKLIOĞLU Columbia Üniversitesi'nde "Demokrasi ve Dini Çoğulculuk" Konferansı'nda konuştu

STRATİM Direktörü Suat KINIKLIOĞLU ABD'nin New York şehrinde bulunan Columbia Üniversitesi'nde "Demokrasi ve Dini Çoğulculuk" Konferansı'nda konuştu. Konuşmasında Türkiye'de siyaset, otoriterlik ve İslamcılık konularına değinen KINIKLIOĞLU son 4 yılda Türk demokrasisinin oldukça sıkıntılı bir dönemece girdiğini ifade etti. Türkiye'de son 4 yılda çoğulculuğun kaybolduğunu, adalet sisteminin işlemediğini, toplumda önemli oranda kötümserliğin hakim olduğunun altını çizdi. KINIKLIOĞLU konferansta otoriter liderliğin Türkiye yanında Rusya, Macaristan, Hindistan ve Polonya'da görüldüğünü belirtti. 

 

Kınıklıoğlu Chicago Üniversitesi Siyaset Enstitüsü'nde seminerler verecek

STRATİM İcra Direktörü Suat KINIKLIOĞLU Chicago Üniversitesi Siyaset Enstitüsü'nde Türk iç ve dış siyaset gelişmeleri hakkında Nisan ve Mayıs aylarında seminerler verecek. ABD'nin en prestijli enstitülerinden biri olan Siyaset Enstitüsü'nin başında ABD Başkanı Barack Obama'nın stratejisti David Axelrod bulunuyor. Chicago Üniversitesi ABD'de ilk beş üniversite arasına giriyor. KINIKLIOĞLU dış politikadan iç siyasesi gelişmelere kadar geniş bir yelpazede seminerler vererek Siyaset Enstitüsü'nde Türkiye çalışmalarına katkı sağlayacak.

Chicago Üniversitesi Siyaset Enstitüsü hakkında daha ayrıntılı bilgi için bkz. http://politics.uchicago.edu/

 

 

STRATİM Direktörü Suat Kınıklıoğlu CNN Türk'te Gündemi Değerlendirdi


STRATİM Direktörü Suat Kınıklıoğlu, 18 Ağustos 2014 tarihinde CNN-Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına konuk olarak gündemdeki soruları cevapladı.

Devamını oku...

STRATİM Başkanı Yaşar Yakış AGİT tarafından atanan Seçim Gözlem Heyeti ile Görüştü

STRATİM Başkanı Sayın Yaşar Yakış 24 Temmuz 2014 tarihinde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi (ODİHR) tarafından görevlendirilen Sınırlı Seçim Gözlem Heyeti ile görüştü.

Devamını oku...