Suat Kınıklıoğlu Avrupa Dış İlişkiler Konseyi üyeliğine davet edildi


Stratejik İletişim Merkezi (STRATİM) Direktörü Suat Kınıklıoğlu, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR) üyeliğine davet edildi.

'Arap baharı kadına yaramadı'


kadin paneliStratejik İletişim Merkezi'nin (STRATİM) düzenlediği "The İstanbul Forum" kapsamında yapılan ve moderatörlüğünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın yürüttüğü "Orta Doğu'da Kadın ve Liderlik" panelinde konuşan Bahreyn Şura Konseyi'nden Aysha Mubarak "Arap Baharı'nda kadınlar aslında haklarının birçoğunu kaybetti.

İhsanoğlu: "Arap Baharı demokrasi getirecek"


TARAF - İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin ihsanoğlu 'Arap baharı' diye adlandırılan gelişmelerle birlikte, buradaki insanların tarihin akışına dahil olmaya kara verdiklerini belirterek, "Bu, İslam ve demokrasi arasında daha fazla uyum getirecek" dedi.

İsrail, kaybedenler listesinde bir numara!


HÜRRİYET - İlki 2009 yılında gerçekleştirilen ve ABD’den, Avrupa ülkelerinden ve Türkiye’nin komşu ülkeleriyle Ortadoğu ülkelerinden üst düzey yetkilileri bir araya getirerek dış politika konularını masaya yatıran İstanbul Forumu, bu sene, İstanbul’daki Conrad Oteli’nde 31 Ekim-2 Kasım tarihlerinde gerçekleştiriliyor.